מיסוי בניכיון שיקים

דף הבית » המגזין » מיסוי בניכיון שיקים
מיסים בניכיון שיקים

תזרים המזומנים הוא החמצן של כל עסק והדלק שמניע את גלגלי הפעילות העסקית. על פי נתונים. עסקים רבים בישראל נסגרו בשל בעיות תזרים ומעבר לבעיות בהתנהלות, רבים מהם בוודאי חוו קשיי תזרים בשל צ'קים דחויים שניתנו להם ולא ניתן להשתמש בהם כעת בכיסוי ההוצאות של העסק.

איך ניכיון שיקים יכול לעזור לכם בפעילות העסקית?

הבשורה המשמחת היא שלא חייבים לאגור צ'קים דחויים ולחכות בסבלנות למועד הפירעון (תוך כדי מלחמה יומיומית במרדף אחר הכנסות וכסף נזיל).
ניתן לבצע ניכיון שיקים וליהנות מכסף מזומן מידי. מהו ניכיון שיקים? חברות הפועלות ברישיון ובפיקוח משרד האוצר מאפשרות לכם להעביר אליהן צ'קים דחויים ולקבל תמורתם כסף במזומן.
לניכיון שיקים יתרונות רבים בעבור מי שמקבלים שיקים דחויים: ראשית, הכסף המזומן בעבור השיק הדחוי שכה חיוני להמשך הפעילות, כיסוי חובות, מימון פעילות העסק. שנית, לא צריך להתעסק בגבייה המייגעת ובמרדף אחר לקוחות שיחליפו את הצ'ק הדחוי בצ'ק שניתן לפרוע במיידי.
לכל אלה תוסיפו שמדובר בצעד כלכלי חכם וכמובן שחשוב לפנות לחברה שתוכל לספק שירות אמין, אדיב בזמינות גבוהה ותאפשר לכם לקבל כסף בעבור השיקים שלכם מהר ככל שניתן, כדי שתוכלו לעשות שימוש בכסף בהקדם האפשרי.

מהן המשמעויות של חוק המזומן בהקשר של ניכיון שיקים?

חשוב מאוד לבחור את החברה בפינצטה ולהיות מודעים להיבט המיסוי שקשור בניכיון שיקים.
חקיקת חוק המזומן השפיעה על התחום ויש להכיר אותו מקרוב ולהבין את המשמעויות שנובעות ממנו והשפעתו על תהליך ניכיון שיקים.
חוק המזומן למעשה כולל מגוון הגבלות בהעברת כספים במזומן בין פרטיים לעסקים ומטרת החוק היא להילחם בהלבנת הון וכן לאפשר מעקב אחרי כסף מזומן.
הרקע לחוק הוא שבישראל מתנהלת פעילות ענפה בכסף שחור שלא ניתן לאתר אותו בגלל שהוא מתגלגל בצורת מזומנים ועשוי לשרת מטרות פליליות כמו סחר בסמים ומימון פעולות טרור.
לעומת זאת, לרשויות קל יותר לעקוב אחר כסף שעובר בין הפקדות בנקאיות, כרטיסי אשראי, אמצעים דיגיטליים ושיקים ולכן החוק נועד להרתיע את המשתמטים מתשלום מיסים וכן לאפשר את המעקב אחר מזומן.
ההגבלות של חוק המזומן שקשורות בניכוי שיקים הן שלא ניתן להשתמש בשיקים סחירים, שלא צוין עליהם למוטב בלבד על מנת לאפשר את המעקב אחרים ולכן, אין אפשרות לתת או לקבל שיק ללא שם מוטב בכל סכום אלא אם כן מדובר בשיק פתוח בין אנשים פרטיים על סך שאינו עולה על 5000 שקלים.
הסבה של שיק סחיר אפשרית אך ורק אם על גבי השיק יצוין שם המסב, תעודת זהות שלו וחתימתו ולמעשה, חברות ניכיון שיקים בעקבות החוק כבר לא יכולות לפרוע שיק שלא מצוין בו שם הנפרע ולכן, יש לדאוג לכך מבעוד מועד אם בכוונתכם לפנות לחברה לצורך ניכיון שקים.

הצהרת ותשלומי מס על ניכיון שיקים

מבחינת מיסוי – יש לזכור שיש להצהיר על ניכיון שיקים והכסף שקבלתם, כדי לא חלילה להיחשד בעבירת מס. קיימים שני סוגים של עבירות מס: טכנית ומהותית, כשטכנית היא לרוב טעות טכנית שארעה בתום לב בעוד עבירת מס מהותית היא השתמטות מתשלום מס בזדון.
על מנת שלא להסתבך פלילית עם הרשויות בשל חשד בעבירת מס מהותית והשתמטות ממיסים שקשורה בניכיון שקים שלא דווחו או לא שלמתם על הכסף שהתקבל מס, יש לעקוב אחר הוראות החוק וכדאי להיעזר גם בשירותיו של עורך דין מיסים פלילי מנוסה על אחת כמה וכמה אם נפתחה חקירה או אתם חשודים בהעלמת מס ועשויים לשלם קנסות גבוהים, להיות מואשמים בפלילי ואפילו לרצות מאסר בפועל.

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת:

צריכים הלוואה או ניכיון שיקים?

השאירו פרטים וקבלו הצעה משתלמת: